Usâttâh pustavij mield

Simo Aikioniemi

IT-tukihenkilö +358400 208701 simo.aikioniemi@sogsakk.fi

Nilla Angeli

Teurastamotyöntekijä +35850 325 5756 nilla.angeli@sogsakk.fi

Kaisa Feodoroff

suomen kieli/ Finnish Language +358 40 764 4632 kaisa.feodoroff@sogsakk.fi

Satu Gahmberg

Travel & Tourism +35850 591 7943 satu.gahmberg@sogsakk.fi

Matti Harjuniemi

Dormitory Supervisor +35840 707 3791 matti.harjuniemi@sogsakk.fi

Tarja Huhtala

Project Staff, Arktista pedagogiikkaa II -hanke +35850 327 2843 tarja.huhtala@sogsakk.fi

Anu Isoaho

Custodian, Toivoniemi +35840 764 4572 anu.isoaho@sogsakk.fi

Ulla Isotalo

Marketing Coordinator +358400 395 674 ulla.isotalo@sogsakk.fi

Pasi Jaakonaho

saamenkäsityöt, kovat materiaalit ja korukivi- ja jalometalliala/ Sámi Handicrafts, Gemstone & Precious Metal +358 40 723 6894 pasi.jaakonaho@sogsakk.fi

Ismo Joentakanen

Wilderness and Nature,and Fisheries, Toivoniemi +358400 131 521 ismo.joentakanen@sogsakk.fi

Sirkka-Liisa Jomppanen

toimistovirkailija +35850 309 3705 sirkka-liisa.jomppanen@sogsakk.fi

Jyrki Jumisko

ravintola- ja cateringala/ Restaurant & Catering +358 40 723 7260 jyrki.jumisko@sogsakk.fi

Vesa Juntunen

Nature & Environment, Toivoniemi +358400 142 637 vesa.juntunen@sogsakk.fi

Marja-Leena Järvenpää

Custodian, Inari +35840 723 7108 marja-leena.jarvenpaa@sogsakk.fi

Anne Kaisanlahti

Social Services and Health Care +35840 487 8891 anne.kaisanlahti@sogsakk.fi

Heidi Kitti

pohjoissaamen kieli ja kulttuuri/ Northern Sámi Language & Culture +358 40 487 6890 heidi.kitti@sogsakk.fi

Leena Kiviniemi

Social Services and Health Care +35840 723 7224 leena.kiviniemi@sogsakk.fi

Annikki Kopakkala

Custodian, Inari +35850 477 4629 annikki.kopakkala@sogsakk.fi

Johanna Laakso

Distance Education Support, Virtual Education +35840 549 7429 johanna.laakso@sogsakk.fi

Jouni S. Laiti

saamenkäsityöt, kova materiaalit/ Sámi Handicrafts, Hard Materials +358 40 487 6889 jouni.laiti@sogsakk.fi

Tauno Ljetoff

koltansaamen kielen ja kulttuurin opettaja 050 433 4449 tauno.ljetoff@sogsakk.fi

Outi Länsman

Northern Sámi Language & Culture, SAJOS +35840 844 7399 outi.lansman@sogsakk.fi

Unni Länsman

Project Manager, Arktista pedagogiikkaa II-hanke +35850 502 1357 unni.lansman@sogsakk.fi

Leena Magga

Nature & Environment, Reindeer Husbandry, Toivoniemi +35846 921 0613 leena.magga@sogsakk.fi

Minna-Carita Moilanen

Travel & Tourism +35840 487 8085 minna-carita.moilanen@sogsakk.fi

Paavo Nevalainen

Nature & Environment, Toivoniemi +358400 150 658 paavo.nevalainen@sogsakk.fi

Janne Näkkäläjärvi

kehitysjohtaja/ Director of Program Development +358 40 759 9427 janne.nakkalajarvi@sogsakk.fi

Ellen Pautamo

Northern Sámi Language & Culture +35840 764 4612 ellen.pautamo@sogsakk.fi

Kari Peltonen

Atk-suunnittelija +35840 844 5423 kari.peltonen@sogsakk.fi

Pia Kiprianoff

Custodian, Inari +35840 764 4172 pia.kiprianoff@sogsakk.fi

Petri Puttonen

tieto- ja viestintätekniikka/ Data Processing +358 40 723 7179 petri.puttonen@sogsakk.fi

Outi Ranta

talouspäällikkö +358 40 723 6947 outi.ranta@sogsakk.fi

Eeva-Liisa Rasmus-Moilanen

rehtori/ Rector +358 50 571 9562 eeva-liisa.rasmus-moilanen@sogsakk.fi

Arto Saijets

saamenkäsityöt, kovat materiaalit/ Sámi Handicraft, Hard Materials +358 40 764 4694 arto.saijets@sogsakk.fi

Irina Saijets

Sámi Handicrafts, Soft Materials +35840 197 6213 irina.saijets@sogsakk.fi

Irina Salomaa

Travel & Tourism +35840 487 6886 irina.salomaa@sogsakk.fi

Eila Syväjärvi

Planner, Hetta +35840 572 8398 eila.syvajarvi@sogsakk.fi

Anne Tervaniemi

Kitchen Hostess +35840 724 3786 anne.tervaniemi@sogsakk.fi

Birgitta Tuovinen

Social Services and Health Care +35850 5947 524 birgitta.tuovinen@sogsakk.fi

Anniina Turunen

Sámi Handicrafts, Soft Materials +35840 723 6759 anniina.turunen@sogsakk.fi

Leila Valle

Kitchen, Toivoniemi +35840 764 4209 leila.valle@sogsakk.fi

Virpi Valle-Perätalo

Dormitory Supervisor +358400 290 758 virpi.valle@sogsakk.fi

Arja Vanhatalo-Lustig

Restaurant & Catering +35840 723 7250 arja.vanhatalo-lustig@sogsakk.fi

Jarmo Wetterstrand

Dormitory Supervisor +35850 400 1734 jarmo.wetterstrand@sogsakk.fi
koulutustarjonta-banneri.jpg Occei

SMK:st valmâštuveh olmâ pargoeellim čeepih. Mij ornip škovlim sehe nuoráid já rävisulmuid. Irâttâssáid já siärvádâhháid mij faallâp pargoelimân vuáđudeijee škovlim- já ovdedempalvâlusâid.

Luuvâ lase
opiskelijalle.jpg Uáppei

Tiervâpuáttim kozzâđ uápuid SMK:n! Uáppei-uásán láá čuákkejum Tunjin tiäđuh, moh išedeh uápui ääigi, vâi Tun piergiih argâpeeivi keevâtlâšvuođâiguin já tuu uápuh maneh pyereest.

Luuvâ lase
vaaka-hankkeet.jpg Haavah

Säämi máttááttâskuávdáá joođoost leijee já nuuhâm haavah.

Luuvâ lase
palvelut.jpg Palvâlusah

SMK parga ennuv oovtâst Aanaar kuávlu irâttâsâiguin já eres pargoeellim organisaatioiguin. Mij ovdedep aktiivlávt palvâlusâidân, vâi mij pyehtip faallâđ čuávdusijd pargoeellim tárboid. Mij faallâp vijđes lope-, tohálâšvuotâ-, korttâ- já eres škovliittâsmáhđulâšvuođâid irâttâssáid já siärvusáid.

Luuvâ lase
tietoa-meista-vaaka.jpg Tiäđuh mist

Säämi máttááttâškuávdáš (SMK), tavesämikielân Sámi oahpahusguovddáš (SOG), lii tuáján, puásuituálun já sämikieláid spesiaališum nube tääsi oppâlágádâs, mii uárnee maaŋgâ syergi áámmátlii škovliittâs sehe nuoráid já rävisulmuid.

Luuvâ lase
virtuaaalikoulu.jpg Virtuaalškovlâ

Virtuaalškoovlâst uápuid čođâlditeh káidusuáppun jieškote-uvlágán viermipirrâsijn.

Luuvâ lase